Skontaktuj się
z E. Cieślik
wysyłając formularz
lub zadzwoń
tel. 785 880 777

Pola oznaczone * są wymagane.

Edyta Cieślik-Moczek
pasjonatka kultury ludowej regionu opoczyńskiego. Ponieważ od dzieciństwa związana była z gminą Sławno, dlatego od 1998 r. powróciła do korzeni  kupując stare i opuszczone domostwo wiejskie w miejscowości Wincentynów.
Z pasją i zaangażowaniem  wspólnie z mężem Krzysztofem przekształcili gospodarstwo w małe muzeum folkloru i tradycji ziemi opoczyńskiej nazywając je „SKANSEN NIEBOWO”.
Po kilku latach pracy stara chata, piwniczka, oraz inne obiekty  powróciły do dawnej świetności, zachowując swoją autentyczność.

Pani Edyta choć na stałe mieszka w Popowie k/Częstochowy, każdą wolną chwile podczas ferii i wakacji spędza  w Wincentynowie organizując dla dzieci i młodzieży warsztaty  edukacyjne, rzeźby w drewnie, wykonywania kwiatów z bibuły, warsztaty plastyczne, a przede wszystkim stara się przekazać młodzieży pasję do kultury  i twórczości ludowej. Pani Edyta wciąż wyszukuje  stare elementy kultury i sztuki ludowej typu kołowrotki, wrzeciona kuferki i stare meble które umieszcza w chacie. Swoją działalnością  zaskarbiła sobie uznanie i szacunek mieszkańców Wincentynowa i okolic. Aktywnie współpracuje z samorządem Gminy Sławno w krzewieniu tradycji i kultury  ludowej, od kilku lat  w skansenie  odbywają się spotkania zespołów folklorystycznych z terenu gminy Sławno, gdzie odtwarzane są tradycje ludowe np.: lany poniedziałek, śmingus – dyngus, puszczanie wianków. Tworzy piękne arcydzieła do obejrzenia w galerii.

Zobacz również: Rzeźby i obrazy, Skansen Niebowo

Galeria